KŪNO KALBA

Renginių sąrašas

Artimiausiu metu renginių nenumatyta.

 

Įsivaizduokite įmonės renginį klientams, kurio metu jūs ir jūsų kolegos pasitinkate svečius. Renkasi mažai pažįstami žmonės, pradžioje daugumai nejauku, tad jūs stengiatės kuo maloniau juos sutikti. Visi kolegos šypsodamiesi kalbina žmones, išskyrus vieną merginą, kuri su antra iš eilės viešnia bendrauja sunėrusi rankas ant krūtinės. Žiūrint iš šalies atrodo, kad nedraugiškesnės kūno kalbos ir negali būti. Ką darysite?

Aš savo laiku analogiškoje situacijoje priėjau prie kolegės ir paklausiau, kas atsitiko, kodėl ji su žmonėmis bendrauja tokia uždara kūno kalba. Ji man atsakė, kad jai tiesiog šioje patalpoje labai šalta. Ir tai buvo visiška tiesa, ji tikrai buvo per plonai apsirengusi. Tačiau klientams įspūdis buvo kitoks. Žmonėms pasąmoningai atrodė, kad jie nelaukiami ir su jais nenorima bendrauti.

Ne paslaptis, kad visi mes išmanome kūno kalbą. Skaitome ją bendraudami, žiūrėdami filmą, stebėdami parke vaikščiojančius žmones. Pasąmonėje žinome viską, ką mums reikia žinoti. Šis įgūdis yra mūsų genuose, atsinešame jį jau gimdami ir mums nereikia jokių universitetų, kad šitai išmoktume. Tad, rodytųsi, kam dar apie tai kalbėti? O kalbėti ir galvoti apie tai reikėtų tam, kad galėtumėte sąmoningiau suvokti, kiek daug informacijos aplinkiniams apie jus siunčia jūsų kūnas.

Žmonių smegenys veikia greitai. Jos yra įpratusios ieškoti pavojų, tad pirmiausia fiksuoja bet kokius neigiamus ženklus aplinkoje. Tad ant krūtinės sunertos rankos klientų priėmime daugeliui akimirksniu yra požymis, kad su juo bendrauja nenoriai, jis nėra laukiamas. Smegenys negaišta laiko interpretuoti konteksto ir daryti ilgų išvedžiojimų, kad gal žmogui šalta. Jos iškart mus ruošia veiksmui. Ir mes reaguojame gynybiškai, tikriausiai neužsibūdami priėmime ir nenorėdami tęsti bendravimo su šiuo verslo partneriu. O verslo partneris dažnu atveju taip ir lieka nesupratęs, kas įvyko ne taip, kodėl, sudėjus šitiek pastangų organizuojant priėmimą, jis nedavė tokio rezultato, kokio buvo tikėtasi.

Tad vakaro seminaras apie kūno kalbą pardavimuose ir bendravime yra skirtas būtent tiems, kurie nori tapti sąmoningesniais stebėdami kitus žmones ir save. Mes mokysimės geriau suprasti pašnekovą, atkreipti dėmesį į savo siunčiamus signalus ir mokytis kontroliuoti savo žalingus gestus (taip taip, tokių kiekvienas tikrai turime).

Po šio seminaro jūs: